Nakliye Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Daha önce firmamızla ya da başka nakliye firmaları ile taşınmış ve daha sonra bizi tercih etmiş olan müşterilerimiz bu konuda tecrübe edinmişlerdir. İlk defa taşınacak olan kişileri daha çok ilgilendiren bir yazı olduğunu söyleyebiliriz.

İlk defa da taşınıyor olsanız şunu biliyoruz ki çevrenizde veya araştırmalarınız sonucu evini taşıtırken çok problem yaşayan insanlarla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu nedenle sizler de taşınmış kişiler kadar tecrübe edinmişsinizdir.

Nakliye firması seçerken, son dönemlerde hızla türeyen korsan nakliye firmalarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Sözde firma olarak kendini tanıtan, komisyon karşılığında sizin işinizi başka firmalara kar payı ile satan kişilere dikkat etmenizi öneririz. Hem fazla para ödemiş hem de yükünüzü bilmediğiniz kişilere teslim etmiş olursunuz.

Çok basit bir kaç açıklama ile devam edelim, yapmanız gereken, gerçek bir firma olup olmadığını araştırmak. Örneğin, firma adına web adresi var mı? firma adını taşıyan evden eve nakliye aracı var mı? Referansları gerçekten iyi mi? şirket adresi ve telefonu var mı? Sizinle konuşurken, garantili, sigortalı, sözleşmeli gibi güven verici hizmetleri sunabileceğini iddia ediyorsa o nakliye firmasına güvenebilirsiniz. Aksi halde zaten açık şekilde yüzünüze söyleyecektir. Bunu da söyleyemeyecek kadar kötü birine denk gelmenizi istemeyiz.

Bu nedenle, gerek Mersin evden eve nakliye işlerinizde gerekse şehirler arası taşımacılık işlerinizde küçük bir kaç soru ile doğru firmaya ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için AY NAKLİYAT ekibi olarak sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Sitemiz ve hizmetlerim hakkında yorumlarınız bizim için değerlidir.